Čarovné Alsasko a krásne Zámky na rieke Loire

2.- 12. júla 2020

Cena : 540 Є /os. V cene je 10krát ubytovanie v hoteloch B&B a Ibis s raňajkami a cesta autobusom.
Záloha 150 Є /os. sa platí pri prihlasovaní do konca novembra 2019. Zvyšok sa platí do konca mája
2020. Pri doplatku sa robí zasadací poriadok v autobuse.

 • Alsasko - kraj, ktorý patrí bezpochyby k najkrajším regiónom Francúzska. Kraj farebných hrazdených domčekov, bocianov, výborného vína a vynikajúcej kuchyne, malebných stredovekých mestečiek, romantických zákutí... Alsasko nepochybne patrí k producentom najlepších bielych, suchých vín vo svete, známe sú výborné rízlingy a tramíny.

  Údolie rieky Loire je známe ako Záhrada Francúzska – nádherná krajina okolo rieky len umocňuje architektonická dokonalosť nespočetných zámkov, pevností a šľachtických sídel. Časť údolia Loire medzi mestami Maine a Sully-sur-Loire, sa dostala do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Viac ako 300 hradov a zámkov tu vznikalo postupne od 10. storočia najmä po presťahovaní kráľovského dvora do Amboise. Tam, kam išiel kráľ, musel nasledovať aj dvor a dvorania, ktorí si okolo kráľovského zámku začali stavať honosné sídla.


  PROGRAM ZÁJAZDU:

  2. júla ( štvrtok ): Ochod z Topoľčian o 5.30 hod. spred nášho franc. klubu, Pribinova 14. Cesta do Mulhouse (Fr), ubytovanie na 3 noci v hoteli B&B v dvojposteľových izbách. Stretnutie s našimi francúzskymi priateľmi a sprievodcami s Christinou a so Gérardom.

  3. júla ( piatok ) : Po raňajkách prechádzka po centre mesta Mulhouse a návšteva najväčšieho múzea áut na svete. Poobede odchod do typickej alsaskej dedinky a degustácia alsaských vín.

  4. júla ( sobota ): Návšteva 2 najkrajších alsaských miest : malebný Colmar a multikultúrny Strasbourg, hlavné mesto regiónu Alsasko aj departementu Bas-Rhin. Prechádzka po starom meste, plavba po rieke Ill, prehliadka slávnej gotickej katedrály.

  5. júla ( nedeľa ) : po raňajkách odchod do kráľovského mesta Blois, ubytovanie na 6 nocí v hoteli IBIS. Podvečerná prehliadka kráľovského mesta Blois. Večer návšteva audiovizuálnej atrakcie Sons et lumiéres ( Zvuky a svetlá) projekcia na fasádu zámku Blois o histórii kráľovského zámku.

  6. júla ( pondelok ): po raňajkách návšteva dedinky Bourré, kde sa po stáročia ťažil tuf, kameň na výstavbu katedrál a hradov, čím sa vytvorila podzemná sieť, viac ako 400 km galérií na viacerých poschodiach. V jaskyni sú možné 2 prehliadky: história ťažby tufu s umeleckými ukážkami a farma na pestovanie šampiónov. Poobede návšteva krásnych záhrad a zámku Chenonceau. Je nazývaný aj zámok 6 dám. Tento architektonický skvost, postavený priamo na vode, patrí medzi najkrajšie franc. kultúrne pamiatky.

  7. júla ( utorok ) : Po raňajkách návšteva supermarketu, voľné dopoludnie v Blois. Poobede návšteva malebnej dedinky Lavardin, potom prechádzka po krásnom meste kvetov Vendôme. Večer Soirée so súborom tradičných piesní a tancov Petit Louis la Planche, ktorý vedie Christine, naša priateľka a sprievodkyňa.

  8. júla ( streda ) : Po raňajkách návšteva zámku Amboise, historicky prvý zámok na Loire. Sem kráľ Charles VII. z Paríža premiestnil kráľovský dvor, a preto sa do okolia Amboise začali sťahovať aj šľachtici a zámožní dvorania, ktorí si v okolí začali stavať rezidencie. Poobede návšteva zámku Chaumont, ktorý patrí k najkrajším zámkom v údolí rieky Loire. Zámok je postavený na kopci, a preto poskytuje nádherný výhľad na údolie, nachádza sa v krásnom parku.

  9. júla ( štvtok ) : Po raňajkách prehliadka renesančného zámku a prekrásnych záhrad vo Villandry . Poobede prehliadka romantického zámku v Ussé, ktorý bol inšpiráciou pre rozprávku Šípková Ruženka.

  10. júla ( piatok ) : Po raňajkách odchod do Bracieux: exkurzia a degustácia v čokoládovni nášho priateľa Maxa Vauché. Poobede návšteva zámku Chambord. Je najväčším a najhonosnejším zámkom v údolí rieky Loire. Po zámku návšteva vínnej pivnice a degustácia v Chailles. Potom rozlúčkové soirée v záhrade u Gérarda pri príležitosti jeho nedávneho životného jubilea a udelenia vyznamenania Čestný občan mesta Topoľčany.

  11. júla ( sobota ) : Po raňajkách rozlúčka s našimi francúzskymi priateľmi, odchod z Blois. Po ceste zastávka v meste Orléans, kde žila Jana z Arcu. Nocľah po ceste späť v Stuttgarte, v hoteli B&B v dvojposteľových izbách.

  12. júla ( nedeľa ) : Po raňajkách cesta domov, príchod do Topoľčian vo večerných hodinách.
 • Vstupné do zámkov, múzeí a do čokoládovne nie sú v cene zájazdu započítané. Informácie o vstupnom dáme k dispozícii na jar pred turistickou sezónou, pretože sa ceny každý rok menia. Doporučujeme dať sa pripoistiť na cestu do zahraničia.

  Kontakt :
  Tel.: 0915 112 518
  J. Godálová
  jarmilagodalova@gmail.com