Francúzske pamiatky UNESCO

Ďalšie francúzske pamiatky UNESCO: Burgunsko, údolie Rhôny, Provensálsko, historická vinná cesta s rímskou tradíciou a pobyt na krásnom Azúrovom pobreží: 21.8.- 1.9.2019

 • Cena: 655 Eur 

  Zálohu 150 Eur treba zaplatiť pri prihlasovaní na rezervácie ubytovaní, zvyšok do konca mája 2019). Pri zaplatení doplatku sa bude robiť zasadací poriadok v autobuse.

  V cene je zarátané: autobus, 4x hotel IBIS a BaB vo švajč. meste Basel, vo francúzkych mestách Beaune, Orange a v tal. Cremone…. s raňajkami a 7 dňový pobyt na Azúrovom pobreží vo štvorhviezdičkovom campe pri mori v Hyéres (spolu 11 ubytovaní, dvojposteľové izby).
 • Program

 • 21.8. streda Odchod z Topoľčian o 6.00 hod. Spred nášho francúzskeho klubu v TO. Večer ubytovanie v hoteli Ibis centrum vo švajčiarskom meste Basel.

  22.8. štvrtok Po raňajkách prehliadka hlavných pamätihodností Baselu. Potom presun do   Francúzska. Stretnutie s našimi franc. priateľmi s Christinou a Gérardom v Dijone. Prehliadka historického mesta Dijon, hlavného mesta burgunského regiónu, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Poobede návšteva významnej burgunskej historickej pamiatky svetového dedičstva UNESCO: baziliky vo Vézelay a kláštora z 12. stor.  Cesta cez Zlaté úbočie Côte d'Or, známa oblasť burgunského vína s tradíciou od rímskych dôb.Večer ubytovanie v Beaune, v hoteli BaB. Beaune je prastaré keltské a neskôr rímske sídlo, stredisko vinárskej    oblasti Côte d´Or/ Zlaté pobrežie.Večerná prechádzka.

  23.8. piatok Po raňajkách prehliadka Hospices v Beaune – pamiatka UNESCO. Cez údolie rieky Saône prejdeme do romantického údolia rieky Rhôny, najvodnatnejšej rieky vO Francúzsku. Prechod vinárskou oblasťou Beaujolais. Zastávka v pivnici v Odenas, degustácia slávnych mladých červených vín beaujolais (5 E/os.) Podvečer ubytovanie v Orange, mesto v údolí rieky Rhôny. Pre svoju historickú hodnotu je zapísané do pamiatok UNESCO. Je tu najlepšie zachované rímske divadlo aj s budovou scény a kamenný blúk z 1. storočia. Večerná prechádzka.

  24.8. sobota Po raňajkách odchod do letného  sídla avignonských pápežov Chateauneuf du Pape so stredovekými uličkami. Návšteva pivnice so slávnymi pápežskými vínami rovnomennej značky ( degustácia 8,50 E / os. ). Poobede  prehliadka pamiatky UNESCO: Pont du Gard,  Gardský most. Je to staroveký rímsky akvadukt nad riekou Gardon, najvyšší mostový akvadukt rímskeho impéria, považovaný za jeden z divov antiky.Rozlúčka so Gérardom a s Christinou. Odchod do Hyères.

  24.8.- 31.8.. sobota Ubytovanie v Campingu Campéola Eurosurf Hyères pri mori na 7 nocí,  pobyt pri Stredozemnom mori. Piesočná pláž je hneď pri campe, peši. Camp je dobre vybavený. Je tam petangové ihrisko, multifunkčné ihrisko, ping-pongové stoly, reštaurácia, snack bar, potraviny- samoobsluha, práčovňa, sušiareň, možnosť wi-fi pripojenia. Mobilhomy zn. REVAO sú pre 4 dospelé osoby. Majú 2 izby po 2 osoby, obývacia časť s kuchynským kútom, samostatné WC, sprcha s umývadlom a terasa s lehátkami. V kuchyni je chladnička s malým mrazákom, plynový sporák, mikrovlnka, kávovar, riady. V izbách sú plachty, vankúše,prikrývky, uteráky. Je tam klimatizácia a trezorová skrinka.

  25.8. - nedeľa Kúpanie v mori pri campe.

  26.8. - pondelok doobeda kúpanie v mori. Poobede návšteva Saint- Tropez. Odchod z campu    autobusom o 14. hod. Cestou späť zastávka v starom meste Hyères. Mesto s krásnymi parkami je známe pestovaním rezaných kvetov a exotických rastlín, exportovaných hlavne pre arabské paláce. Príchod vo večerných hodinách.

  27. 8. - utorok kúpanie v mori pri campe.

  28. 8. - streda doobeda kúpanie v mori. Poobede návšteva 2. najväčšieho francúzskeho mesta Marseilles. Odchod z campu o 14.hod. autobusom, príchod vo večerných hodinách.

  29.8. - štvrtok výlet loďou na Hyerské ostrovy , ostrov Porquerolles, najviac navštevovaný kvôli krásnym piesočným plážam. Je nazývaný Perla Hyerských ostrovov.

  30.8. - piatok kúpanie v mori pri campe. Večer rozlúčka s morom. Príprava na raňajšie odovzdanie mobilhomov.

  31.8.. - sobota : Do 10. hod. odovzdať mobilhomme. Odchod do Talianska. Večer ubytovanie v             hoteli BaB  Cremona.

  1.9. - nedeľa Po raňajkách odchod z hotela. Príchod do Topoľčian vo večerných hodinách.
 • Treba sa dať pripoistiť na pobyt v zahraničí

  tel: 0915 112 518
Pont du Gard